Home

Команда розробників з Рочестерського університету (Нью-Йорк) створила засновану на повідомленнях у твіттері комп'ютерну систему, яка дозволяє в режимі реального часу визначити, відвідин яких ресторанів слід уникати, щоб не одержати харчове отруєння, пише soclines.biz.

Система, названа авторами nEmesis, діє за аналогією з сервісом Google Flu Trends, який використовує зведені дані про пошукові запити Google, пов'язані з грипом, для оцінки поточної активності вірусів грипу по всьому світу. Рік тому, в липні 2012 року, та ж група під керівництвом Адама Седілека (Adam Sadilek) вже представляла розроблену нею комп'ютерну модель розповсюдження інфекційних захворювань, в першу чергу грипу, в мегаполісі, також засновану на повідомленнях у твіттері.

Цього разу автори розробили спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє аналізувати текстову інформацію, що міститься у твітах, виділяючи ключові слова, такі, як «шлунок» і «їжа». Було проаналізовано понад 3,8 мільйонів повідомлень нью-йоркців за період з січня по квітень 2013 року, з яких було виділено 6 тисяч найхарактерніших, в яких з високою часткою ймовірності йшла мова про харчові отруєння. Цей пул став базовим для nEmesis при оцінці змісту твітів і географічній прив'язці до місцевості для визначення об'єктів громадського харчування, про які йде мова.

Система відстежує повідомлення у твіттері, і якщо виявляється, що людина знаходиться в одному з 25 тисяч нью-йоркських ресторанів, моніторить протягом декількох подальших днів її аккаунт на предмет ключових слів, що свідчать про наявність харчового отруєння.

В ході дослідження nEmesis вдалося виявити 120 кафе і ресторанів, причетних до, принаймні, одного спалаху гострої кишкової інфекції в Нью-Йорку. Система також, базуючись на твітах, виставляє ресторанам «бали безпеки», які, як виявилось, дуже близькі до оцінок інспекторів міського департаменту охорони здоров'я.

Седілек, проте, прогнозує, що коли люди розберуться з тим, як працює nEmesis, вони почнуть «троллити» певні місця громадського харчування. «Люди навмисне почнуть твітити, що їх рве, коли вони знаходяться, наприклад, поряд з Макдональдсом», - припустив Седілек.

Проте, в листопаді він збирається представити nEmesis на конференції Human Computation & Crowdsourcing в Палм-Спрінгс, Каліфорнія.

 
Партнеры

>