Home

Як і де готують їжу, яку подають пасажирам літаків


При згадці про бортовому харчуванні більшості мандрівників в голову приходить лише стандартне запитання бортпровідника: «курка або м'ясо»? Мало хто замислюється над тим, який шлях проходять продукти, перш ніж стати стравою в касалетці. Ми вирушили в одну з найбільших російський компаній, що виробляють бортове харчування, щоб побачити все своїми очима.

Цехи компанії «Аеромар» розташовані за непримітним шлагбаумом на Шереметьєвському шосе в підмосковних Хімках.

Суворий пропускний режим. Спочатку заповнюєш анкету, відповідаючи на питання про інфекції, шкірних захворюваннях і інших малоприємних речах. Потім - рамка металошукача і огляд, схожий на той, що проходять прибувають в аеропорт пасажири, - все-таки митна зона і прямий вихід на льотне поле.

Всі відвідувачі одягаються в одноразові халати, шапочки (ніяких волосся зовні), маски і бахіли. Бракує тільки рукавичок. Втім, вголос це я вимовляти не став - не виключено, що змусили б надіти і їх.

Нашу екіпіровку ретельно оглядає Тьєррі Мона - швейцарський шеф-кухар «Аеромара». Він уже 20 років живе в Росії і навіть не знає, чого в ньому більше - швейцарського або російського.

Таких запобіжних заходів я не зустрічав навіть на російських АЕС , не кажучи вже про якісь інших виробництвах.

Після перевдягання відвідувачів чекає найдивовижніший турнікет в світі - відкривається лише після того, як просунеш руки в спеціальний отвір, де на них потрапляє знезаражувальне засіб. Ще одне миття рук, і ось ми на порозі самих цехів.

Перше, що тут бачиш, - склади авіакомпаній. «Аерофлот», UTair, China Southern, Royal Flight - «Аеромар» співпрацює з більш ніж 40 російськими і закордонними перевізниками.

Створена в кінці 1988 року як спільне підприємство американського Marriott і радянського «Аерофлоту» компанія за 30 років зуміла розширити не тільки коло клієнтів, але і список послуг, що надаються. «Аеромар» добре відомий і за кордоном. Так, за словами генерального директора компанії Володимира Джао, Korean Air вже кілька років поспіль визнає «Аеромар» кращим кейтерингом в світі.

З 2009 року компанія надає також послуги з прибирання та екіпіровці літаків. А ще обслуговує борти глав держав.

 
>