Home

Блогер Дмитро Бачило поділився в Twitter відкриттям: він підрахував, що купувати одну 45-сантиметрову піцу вигідніше, ніж дві по 30 сантиметрів. Бачило розрахував площу піц, виходячи з їх діаметру, через число Пі.

Одкровення порадувало багатьох користувачів. «Найрозумніший твіт за весь час існування Twitter», - констатує Mr.Petrov.

Деякі поглянули на ці висновки під іншим кутом. «А якщо взяти за основу не діаметр, а вагу? Наприклад, у мене в місті 30 сантиметрів важить 750, а 45 сантиметрів 1000-1200. І щось мені підказує, що дві по 30 більше», - підозрює Віктор Волинкін. «Так не факт, що там начинки більше. Близько 30 відсотків ваги займає товсте тісто на бортах », - сперечається з ним Че Бухару.

Дехто вважав, що блогер взагалі використовував неправильний алгоритм для порівняння величини піц. Бачило назвали недоматематиком. «Дві піци по 30 сантиметрів, це те ж саме, що і одна діаметром 60 сантиметрів. Назвемо Х, а піцу діаметром 45 - Y. відповідно, площа Х = (60/2) ^ 2 * 3,14 = 2827.4334, Y = 1590.4313. Отже Х> Y », - стверджує Zloy_nosok, але йому тут же пояснили, що його підрахунки невірні.

Незважаючи на видиму вигоду від покупки однієї піци діаметром 45 сантиметрів, деякі продовжать купувати дві по 30, вважають користувачі. Один з них пояснив логіку такої поведінки. «Мама математик. Вона завжди купувала одну велику. Ну і потім точно так же показала чому. Але коли жерти хочеться, а ділитися - ні, тоді не думаєш, де більше. А купуєш по дві маленькі, щоб кожен свою жер», - розтлумачив він.

Твіт про піцу став вірусним. Його лайкнули понад 1,5 тисячі мікроблогерів, ще 500 зробили ретвіт.

 
Партнеры

>